A BUDAPESTI
MŰSZAKI ÉS GAZDASÁGTUDOMÁNYI EGYETEM
ÉVKÖNYVE 2012-2013.
Budapest
2013
Liszkay Béla
Szerkesztette:
Fritzné Tószeczki Mária
Tartalomjegyzék
Tanévnyitó beszéd (2012–2013) ... –
Az egyetem rektorai 1871 óta ... 3
Egyetemi vezetők ... 8
József Nádor Emlékérem ... 9
Kitüntetések 2012–2013. ... 10
Kinevezések 2012–2013. ... 23
Kiemelkedő eredményeket elért hallgatók 2012–2013. ... 24
In memoriam ... 56
Statisztika ... 60
Az egyetem rektorai 1871 óta
Egyetemünk az 1871/72-es tanévben kapta meg a mérnöki szigorlathoz kötött oklevelek kiadásának jogát. 1872. január 7-én foglalta el tisztségét a Műegyetem első rektora, Sztoczek József. Az első rektor ünnepélyes beiktatásától napjainkig ívelő idő folyamán számos jelentős változás történt a Műegyetem szervezetében, és a neve is többször válto- zott. Itt csak két változást említünk: az Egyetem 1952-ben történt kettéválasztását és az 1967-ben bekövetkezett egyesítést.
Ez a magyarázata annak, hogy az 1871-ben egyetemi rangra emelt intézmény rektorai- nak felsorolásakor 15 tanéven át 2-2 név szerepel: az Építőipari és Közlekedési Műszaki Egyetem (1955-ig Építőipari Műszaki Egyetem) és a Budapesti Műszaki Egyetem rektorá- nak neve.
1871–1872. Dr. Sztoczek József 1872–1873. Conlegner Károly 1873–1874. Dr. Nedtvich Károly 1874–1875. Vész János Ármin 1875–1876. Dr. Sztoczek József 1876–1877. – " –
1877–1878. – " – 1878–1879. – " –
1879–1880. id. Dr. Szily Kálmán 1880–1881. – " –
1881–1882. – " – 1882–1883. – " – 1883–1884. – " –
1884–1885. Dr. Kriesch János 1885–1886. – " –
1886–1887. K. Lipthay Sándor 1887–1888. – " –
1888–1889. – " – 1889–1890. Klimm Mihály 1890–1891. – " –
1891–1892. Dr. Kőnig Gyula 1892–1893. – " –
1893–1894. – " –
1894–1895. id. Dr. Entz Géza 1895–1896. – " –
1896–1897. Dr. Wartha Vince 1897–1898. – " –
1898–1899. K. Lipthay Sándor 1899–1900. – " –
1900–1901. Dr. Ilosvay Lajos 1901–1902. – " –
1902–1903. – " –
1903–1904. Hauszmann Alajos 1904–1905. – " –
1905–1906. K. Jónás Ödön 1906–1907. – " –
1907–1908. Dr. Wartha Vince 1908–1909. – " –
1909–1910. – " – 1910–1911. K. Jónás Ödön 1911–1912. Dr. Rados Gusztáv 1912–1913. – " –
1913–1914. – " –
1914–1915. Kovács S. Aladár 1915–1916. – " –
1916–1917. Dr. Kürschák József 1917–1918. – " –
1918–1919. Czakó Adolf 1919–1920. – " – 1920–1921. Rejtő Sándor 1921–1922. Zelovich Kornél 1922–1923. – " –
1923–1924. Schimanek Emil
1924–1925. – " –
1925–1926. Dr. Szarvasy Imre 1926–1927. – " –
1927–1928. Dr. Szily Kálmán 1928–1929. – " –
1929–1930. – " – 1930–1931. Dr. Hültl Dezső 1931–1932. – " – 1932–1933. Söpkéz Sándor 1933–1934. Hermann Miksa 1934–1935. Rohringer Sándor 1935–1936. Dr. Czettler Jenő 1936–1937. Dr. Szabó Gusztáv 1937–1938. Dr. gr. Teleki Pál 1938–1939. Wálder Gyula
1939–1940. Dr. Zimmermann Ágoston 1940–1941. Dr. Vendl Aladár
1941–1942. Dr. Imre Sándor 1942–1943. Dr. Mihailich Győző 1943–1944. Dr. Doby Géza
1944–1945. Dr. Misángyi Vilmos és Dr. Verebély László 1945–1946. Dr. Heller Farkas 1946–1947. Dr. Csűrös Zoltán 1947–1948. – " –
1948–1949. – " –
1949–1950. Dr. Mihailich Győző 1950–1951. Dr. Vörös Imre 1951–1952. – " –
BME ÉKME
1952–1953. Dr. Vörös Imre Dr. Kardos Imre
1953–1954. Dr. Vörös Imre Dr. Rados Kornél
1954–1955. Dr. Gillemot László Dr. Cholnoky Tibor
1955–1956. – " – – " –
1956–1957. – " – – " –
1957–1958. Dr. Benedikt Ottó Dr. Rados Kornél
megbízott rektor:
Dr. Csűrös Zoltán
1958–1959. Dr. Csűrös Zoltán Dr. Rados Kornél
1959–1960. – " – – " –
1960–1961. – " – Dr. Perényi Imre
1961–1962. Dr. Gruber József – " –
1962–1963. – " – – " –
1963–1964. – " – – " –
1964–1965. Dr. Csáki Frigyes Dr. Hazay István
1965–1966. – " – – " –
1966–1967. – " – – " –
1967–1968. – " – 1968–1969. – " –
1969–1970. Dr. Perényi Imre 1970–1971. – " –
1971–1972. – " – 1972–1973. – " – 1973–1974. – " – 1974–1975. – " – 1975–1976. – " –
1976–1977. Dr. Meisel János 1977–1978. – " –
1978–1979. – " – 1979–1980. – " – 1980–1981. – " –
1981–1982. Dr. Polinszky Károly 1982–1983. – " –
1983–1984. – " – 1984–1985. – " – 1985–1986. – " –
1986–1987. – " –
1987–1988. Dr. Fodor Lajos 1988–1989. – " –
1989–1990. – " –
1990–1991. Dr. Michelberger Pál 1991–1992. – " –
1992–1993. – " – 1993–1994. – " – 1994–1995. Dr. Bíró Péter 1995–1996. – " – 1996–1997. – " –
1997–1998. Dr. Detrekői Ákos 1998–1999. – " –
1999–2000. – " – 2000–2001. – " – 2001–2002. – " – 2002–2003. – " – 2003–2004. – " –
2004–2005. Dr. Molnár Károly 2005–2006. – " –
2006–2007 – " – 2007–2008 – " –
2008–2009 Dr. Péczeli Gábor 2009–2010 – " –
2010–2011 – " – 2011–2012 – " – 2012–2013 – " –
Egyetemi vezetők
Dr. Péczeli Gábor, egyetemi tanár, rektor
Dr. Jobbágy Ákos, egyetemi tanár, oktatási rektorhelyettes, oktatási igazgató
Dr. Aszódi Attila, egyetemi docens, tanszékvezető, tudományos és innovációs rektorhelyettes Dr. Dunai László, egyetemi docens, Építőmérnöki Kar dékánja
Dr. Czigány Tibor, egyetemi tanár, Gépészmérnöki Kar dékánja Dr. Becker Gábor, egyetemi tanár, Építészmérnöki Kar dékánja
Dr. Pokol György, egyetemi tanár, Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar dékánja Dr. Vajta László, egyetemi docens, Villamosmérnöki és Informatikai Kar dékánja Dr. Kulcsár Béla, egyetemi tanár, Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar dékánja Dr. Pipek János, egyetemi docens, Természettudományi Kar dékánja
Dr. Köves János, egyetemi tanár, Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar dékánja Kaszásné Mészáros Éva, Gazdasági és műszaki főigazgató
Liszkay Béla, a BME Országos Műszaki Információs Központ és Könyvtár főigazgatója Dr. Szabó Tibor, egyetemi adjunktus, főtitkár
Engert Attila, a Hallgatói Önkormányzat elnöke
József Nádor Emlékérem
Az Egyetemi Tanács a karok javaslata és az Előkészítő Bizottság véleménye alapján József Nádor Emlékérmet adományozott:
Dr. Hegedűs István Professor Emeritus
(Építőmérnöki Kar, Hidak és Szerkezetek Tanszék) Dr. Horvai György egyetemi tanár
(Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar, Szervetlen és Analitikai Kémia Tanszék) Dr. Molnár Emil egyetemi tanár
(Természettudományi Kar, Matematika Intézet Geometria Tanszék) Dr. Stépán Gábor egyetemi tanár, tanszékvezető
(Gépészmérnöki Kar, Műszaki Mechanikai Tanszék) Török Ferenc DLA ny. egyetemi tanár
(Építészmérnöki Kar, Középülettervezési Tanszék)
Kitüntetések 2012–2013.
Széchenyi-díj
Dr. Hegedűs István, Professor Emeritus
(Építőmérnöki Kar, Hidak és Szerkezetek Tanszék)
Széchenyi Díjban részesült Hegedűs István, az MTA doktora, a BME Hidak és Szerkezetek Tanszékének professor emeritusa. A bme.hu-nak nyilatkozva elmondta, hogy a díjat sok egymásra halmozódó tevékenység elismerésének tekinti, amelyek összességükben talán elegendő érdemet képviselnek. „Megnyugtatott, hogy mások is hasonlóan gondolkoznak erről” – fogalmazta meg érzéseit. Több mint négy évtizedes oktatói munkássága eredményeként említette, hogy az MTA Szilárd Testek Mechanikája szakbizottság jelenlegi tagjainak többsége valamilyen módon kötődik hozzá: vagy egykori tanítványai vagy opponensük volt. Az elmúlt évtizedben a mérnöki szerkezetek szélterheivel foglalkozott, az utóbbi években megépült nagy hidak (Pentele-híd, Móra Ferenc híd, Tiszavirág-híd) aerodinamikai stabilitásának vizsgálata volt az elsődleges profilja. Jövőbeli tervei között első helyen oktatott tantárgyainak „üzembiztos” átadása szerepel.
Dr. Tőke László, Professzor Emeritus
(Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar, Szerves Kémia és Technológia Tanszék)
„Ez az elismerés számvetésre, visszaemlékezésre is lehetőséget ad” – fejtette ki a bme.hu kérdésére Tőke László Állami-díjas vegyészmérnök, a BME Szerves Kémia és Technológia Tanszékének professor emeritusa, az MTA rendes tagja, aki a Magyar Érdemrend középkereszt polgári tagozata kitüntetésben részesült a magyar gyógyszeripar vállalataival folytatott több évtizedes együttműködéséért, eredményes kutató-munkájáért, a gyógyszerkémiai oktatás megújításáért. Mint az 550 tudományos közleménnyel és 67 szabadalommal büszkélkedő tudós elmondta, kutatómunkája mellett mindig kiemelt figyelmet fordított arra, hogy megszerettesse a fiatalokkal a kémiát, a legtehetségesebbeket pedig segítse pályakezdésükben, így nevelte fel kutatók generációit. Hangsúlyozta, hogy kiváló munkatársai nélkül aligha érhetett volna el ilyen sikereket, amelyek sokszor a magánélet problémáit is elhomályosították. A professor emeritusnak mai napig jelennek meg közleményei.
Dr. Bokor József, egyetemi tanár
(Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar, Közlekedés- és Járműirányítás Tanszék)
A rendszer- és irányításelmélet területén végzett, nemzetközi szinten is kiemelkedő kutatási eredményei, valamint oktató- és tudományszervező tevékenységéért.
Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje
Dr. Kalaus György az MTA doktora, Professor Emeritus
(Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar, Szerves Kémia és Technológia Tanszék) Több évtizedes, az alkaloidkémia területén elért, nemzetközileg is számon tartott tudományos eredményeiért, kiemelkedő oktatói, publikációs és szakmai, közéleti tevékenysége elismeréseként.
Dr. Palkovics László tanszékvezető egyetemi tanár
(Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar, Gépjárművek és Járműgyártás Tanszék)
A járműiparban elért kiemelkedő kutatási eredményei, valamint példaértékű iskolateremtő tevékenységének elismeréseként.
Dr. Petz Dénes MTA doktora, egyetemi tanár
(Természettudományi Kar, Matematika Intézet Analízis Tanszék)
A kvantumelmélet matematikai megalapozásában végzett úttörő munkásságáért, a BME Matematikai Intézetének fejlesztésében és a szakmai utánpótlás nevelésében játszott kiemelkedő szerepéért.
Magyar Érdemrend lovagkeresztje
Dr. Kulcsár Béla egyetemi tanár
(Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar, Anyagmozgatási és Logisztikai Rendszerek Tanszék)
A logisztika, mint tudomány elismeréseként is tekint a Magyar Érdemrend lovagkeresztjére Kulcsár Béla, a műszaki tudomány kandidátusa, a BME Anyagmozgatási és Logisztikai Rendszerek Tanszékének egyetemi tanára. A díjat a hazai logisztika tudományág kialakításában, az ipari logisztikai rendszerek
kutatásában elért eredményeiért, illetve a járműmérnöki és logisztikai mérnöki alapszakok megalapításáért, a képzési követelmények kidolgozásáért kapta.
Kérdésünkre elmondta, hogy jelenleg a logisztikai hálózatban történő tervezés kérdéseivel, az ahhoz kapcsolódó informatikai rendszer kialakításával foglalkozik.
A logisztikai mérnöki szakképzés az országban először a Műegyetemen vette kezdetét tavaly szeptemberben. Kulcsár Béla ennek a szaknak a kialakításával is foglalkozik.
Dr. Szabó András egyetemi docens
(Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar, Vasúti Járművek, Repülőgépek és Hajók Tanszék)
Vezetői tevékenysége elismerésének is tekinti a Magyar Érdemrend lovagkereszt polgári tagozata kitüntetést Szabó András, a BME Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar oktatási dékánhelyettese, a Vasúti Járművek, Repülőgépek és Hajók Tanszék tanszékvezető-helyettese. Az egyetemi docens a vasúti járművek területén végzett kutatómunkájának elismeréseként részesült a díjban. Mint kérdésünkre elmondta, 16 éve a Kar dékánhelyettese, és hálás kollégáinak és idősebb tanárainak, akiknek a kitüntetést köszönheti. Jelenleg a dékánhelyettesi munka nagymértékben leköti, emellett kutatóként a vasúti kerék és a sín kopása, valamint a kerékben és a sínben fellépő igénybevétel meghatározásával foglalkozik.
Pechan Rudolf, a Műegyetemi Szimfonikus Zenekar koncertmestere
Pechan Rudolf, a MAFILM Audió Kft. nyugalmazott főmunkatársa, hangmérnök, a Műegyetemi Szimfonikus Zenekar koncertmestere olyan életműdíjként tekint a Magyar Érdemrend lovagkereszt polgári tagozata kitüntetésre, mint ami arra ösztönzi, hogy az elmúlt évtizedek munkáját továbbra is nagy buzgalommal folytassa. A hangmérnök négy évtizedes művészi és szervező munkájáért, a zenekar hagyományainak megőrzéséért vehette át az elismerést. A bme.hu kérdéseire válaszolva elmondta, hogy örömmel és büszkeséggel töltötte el a kitüntetés, mert így a zenekarra is több fény vetül. Legközelebbi nagy terve egy novemberi hangverseny a pécsi Kodály Központban. Koncertmesteri jubileumi ünnepi koncertje jövő májusban lesz hallható a Zeneakadémián.
Eötvös József-díj
Dr. Recski András egyetemi tanár
(Villamosmérnöki és Informatikai Kar, Számítástudományi és Információelméleti Tanszék)
Szinnyei József-díj
Fonyó Istvánné ny. főigazgató
(Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Országos Műszaki és Információs Központ és Könyvtár)
Trefort Ágoston-díj
Sziráki Zsuzsanna főtanácsos ügyvivő szakértő (Gépészmérnöki Kar, Dékáni Hivatal)
A Magyar Felsőoktatásért Emlékplakett
Dr. Bojtár Imre egyetemi tanár
(Építőmérnöki Kar, Tartószerkezetek Mechanikája Tanszék)
A Magyar Felsőoktatásért Emlékplakett
Dr. Bajnóczy Gábor egyetemi docens
(Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar, Kémiai és Környezeti Folyamatmérnöki Tanszék)
Dr. Móczár Géza egyetemi docens
(Villamosmérnöki és Informatikai Kar, Irányítástechnika és Informatika Tanszék) Dr. Nagy Zoltánné gazdasági és műszaki főigazgatóhelyettes
(Gazdasági és Műszaki Főigazgatóság)
Dr. Vas László Mihály tudományos tanácsadó
(Gépészmérnöki Kar, Polimertechnika Tanszék)
Az Egyetem Díszpolgára cím
Prof. Yisuf Altintas, professzor
(University of British Columbia, Kanada) Prof. Dr. Jürgen Becker, tanszékvezető
(Karlsruher Institut für Technologie, KIT, Institut für Technik der Informationsverarbeitung)
Dr. James E. Katz, igazgató
(Boston University, Emerging Media Studies Intézet)
Réau Regis, Full Professor, Phosphorus and Molecular Materials Group, Director (University of Rennes, CNRS Chemistry Institute)
Pedagógus Szolgálati Emlékérem
Dr. Ambrus Kálmán, adjunktus
(Gépészmérnöki Kar, Út- és Vasútépítési Tanszék) Dr. Angyal István, adjunktus
(Gépészmérnöki Kar, Hidrodinamikai Rendszerek Tanszék) Dr. Balázs Tibor, egyetemi docens
(Gépészmérnöki Kar, Épületgépészeti és Gépészeti Eljárástechnika Tanszék) Dr. Barna Lajos, egyetemi docens
(Gépészmérnöki Kar, Épületgépészeti és Gépészeti Eljárástechnika Tanszék) Dr. Buzás Kálmán, egyetemi docens
(Gépészmérnöki Kar, Vízi Közmű és Környezetmérnöki Tanszék) Dr. Csoknyai István, egyetemi docens
(Gépészmérnöki Kar, Épületgépészeti és Gépészeti Eljárástechnika Tanszék) Dr. Gaál János, adjunktus
(Gépészmérnöki Kar, Polimertechnika Tanszék)
Dr. Halász Gábor, egyetemi tanár
(Gépészmérnöki Kar, Hidrodinamikai Rendszerek Tanszék) Könczöl Sándor, tudományos munkatárs
(Gépészmérnöki Kar, Energetikai Gépek és Rendszerek Tanszék) Dr. Markos Sándor, adjunktus
(Gépészmérnöki Kar, Gyártástudomány- és technológia Tanszék) Dr. Merksz István, adjunktus
(Gépészmérnöki Kar, Gyártástudomány- és technológia Tanszék) Dr. Lukenics Jánosné, adjunktus
(Gépészmérnöki Kar, Hidrodinamikai Rendszerek Tanszék) Tóth Elek DLA, egyetemi docens
(Gépészmérnöki Kar, Magasépítési Tanszék)
Az Egyetem Díszpolgára cím
Dr. Peter Skalicky egyetemi tanár
(Bécsi Műszaki Egyetem, a TU Wien volt rektora: 1991–2011.) Ujfalusi László igazgató
(ELMŰ Nyrt.)
Dékáni Dicséret
Halász Claudia, ügyviteli alkalmazott
(Természettudományi Kar, Analízis Tanszék) Hartl Béláné, gazdasági ügyintéző
(Természettudományi Kar, Dékáni Hivatal) Dr. Héthelyi László, docens
Természettudományi Tanszék, Algebra Tanszék) Koós Krisztiánné Dr. Szilágyi Brigitta, docens
(Természettudományi Kar, Geometria Tanszék) Dr. Pokol Gergő, docens
(Természettudományi Kar, Nukleáris Technika Tanszék)
Dr. Sándor Csaba, docens
Természettudományi Kar, Sztochasztika Tanszék) Sauer Gézáné, gazdasági ügyintéző
(Természettudományi Kar, Algebra Tanszék) Dr. Szabados Tamás, docens
(Természettudományi Tanszék, Sztochasztika Tanszék) Szabó Attila Jánosné, gazdasági ügyintéző
(Természettudományi Kar, Differenciálegyenletek Tanszék) Dr. Szép Gabrielle, adjunktus
(Természettudományi Kar, Algebra Tanszék) Szatmári Ágnes, titkárnő
(Természettudományi Kar, Atomfizika Tanszék)
Rektori Dicséret
Dr. Barabás Béla, docens
(Természettudományi Tanszék, Sztochasztika Tanszék) Bobos Csaba Ferenc, technikus
(Természettudományi Kar, Atomenergetika Tanszék) Dr. Erdei Gábor, docens
(Természettudományi Kar, Atomfizika Tanszék) Dr. Gyurkovics Éva, docens
(Természettudományi Tanszék, Differenciálegyenletek Tanszék) Dr. Orosz László, docens
(Természettudományi Kar, Fizika Tanszék) Dr. Petz Dénes, egyetemi tanár
(Természettudományi Kar, Analízis Tanszék) Dr. Simon Károly, egyetemi tanár
(Természettudományi Kar, Sztochasztika Tanszék)
Julesz Béla Kari Ifjúsági Kutatási Díj
Simon Péter Dániel, doktorandusz
(Természettudományi Kar, Kognitív Tudományi Tanszék)
A Kar Kiváló Hallgatója
Guszejnov Dávid, hallgató
(Természettudományi Kar, Fizikus MSc) Horváth László, hallgató
(Természettudományi Kar, Fizika BSc) Kovács István, hallgató
(Természettudományi Kar, Matematika BSc) Kómár Anna, hallgató
(Természettudományi Kar, Fizika Intézet) Sárkány Lőrinc, hallgató
(Természettudományi Kar, Matematika Intézet) Vargáné Kiss Anna, hallgató
(Természettudományi Kar, Kognitív Természettudományi Tanszék) Virosztek Dániel, hallgató
(Természettudományi Kar, Matematikus MSc)
Professor Emeritus
Dr. Fritz József, professzor
(Természettudományi Kar, Differenciálegyenletek Tanszék)
Természettudományi Kar Emlékplakett
Nagyné Dr. Szilvási Márta, decens
(Természettudományi Kar, Geometria Tanszék)
Pro Juventute Universitatis
Kálmán László, biomérnöki hallgató
(Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar)
Dr. Szabó András, egyetemi docens, oktatási dékánhelyettes
(Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar, Vasúti Járművek, Repülőgépek és Hajók Tanszék)
Dr. Tevesz Gábor, egyetemi docens, oktatási dékánhelyettes
(Villamosmérnöki és Informatikai Kar, Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék)
BME TTK Hallgatói Kutatói Pályázat
I. díj Balogh Zoltán
(Fizikus MSc hallgató) Guszejnov Dávid (Fizikus MSc hallgató) Pásztor Árpád
(Fizikus MSc hallgató) II. díj Kómár Anna
(Fizikus MSc hallgató) Piszter Gábor
(Fizikus MSc hallgató) Vajna Szabolcs (Fizikus MSc hallgató)
Dékán Elismerő Oklevele
Czirók Emese
(Matematika BSc hallgató) Dávid Szabolcs
(Fizikus MSc hallgató)
Rácz Tamás
(Matematika BSc hallgató) Rozgonyi Eszter
(Matematikus PhD hallgató)
A Kar Kiváló Oktatója
Dr. Andai Attila, adjunktus
(Természettudományi Kar, Analízis Tanszék) Dr. Szirmai Jenő, docens
(Természettudományi Kar, Geometriai Tanszék) Dr. Udvardi László, tudományos főmunkatárs
(Természettudományi Kar, Elméleti Fizika Tanszék)
Az Egyetemért (Sztoczek József Emlékérem)
Bartos Andrea, ügyvivő szakértő
(Építészmérnöki Kar, Dékáni Hivatal) Dr. Csőke Rita, vezető jogtanácsos, igazgató (Gazdasági és Műszaki Főigazgatóság) Dr. Gagyi-Pállfy Edit, ny. adjunktus
(Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar, Dékáni Hivatal) Gyúró Angéla, asszisztens
(Természettudományi Kar, NTI) Kisné Terczy Beáta, műszaki ügyintéző
(Központi Tanulmányi Hivatal)
Sallai Katalin, igazgatási ügyintéző, főmunkatárs (Gépészmérnöki Kar, Dékáni Hivatal) Dr. Sárközi Józsefné, könyvtáros
(BME OMIKK)
Szabó Ferencné, gazdasági ügyintéző
(Építőmérnöki Kar, Tartószerkezetek Mechanikája Tanszék) Szabó Lajosné, ny. gazdasági ügyintéző
(Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar, Közlekedésüzemi Tanszék) Völgyi Lajos Istvánné, gazdasági ügyintéző
(Villamosmérnöki és Informatikai Kar, Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék)
Jó tanuló – Jó sportoló
Balázs Boldizsár, hallgató
(Természettudományi Kar)
Magyar Gépészmérnökért Gillemot-díj
Dr. Czoboly Ernő
(Gépészmérnöki Kar) Dr. Havas István
(Gépészmérnöki Kar)
Magyar Gépészmérnökért Gruber-díj
Dr. Örvös Mária
(Gépészmérnöki Kar)
Magyar Gépészmérnökért Vörös Imre-díj
Dr. Marosfalvi János (Gépészmérnöki Kar)
Gépészmérnöki Kar Életműdíj
Dr. Ginsztler János Dr. Penninger Antal Dr. Varga László Dr. Vajna Zoltán
Gépészkar Kiváló Oktatója Díj
Dr. Czigány Tibor Dr. Kossa Attila Dr. Stépán Gábor Dr. Takács Dénes Dr. Vad János
Építőmérnöki Kar vezető oktatói
1. helyezett Dr. Török Ákos, egyetemi docens
(Építőanyagok és Mérnökgeológia Tanszék 2. helyezett Dr. Kopecskó Katalin, egyetemi docens
(Építőanyagok és Mérnökgeológia Tanszék) 3. helyezett Dr. Hortobágyi Zsolt, egyetemi docens
(Tartószerkezetek Mechanikája Tanszék) 4. helyezett Dr. Farkas József, egyetemi tanár
((Geotechnikai Tanszék)
5. helyezett Dr. Hajnal Géza, egyetemi docens (Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék)
Építőmérnöki Kar nem vezető oktatói
1. helyezett Sárosiné Lakatos Ilona Éva, adjuktus (Tartószerkezetek Mechanikája Tanszék) 2. helyezett Dr. Varga Gabriella, adjuktus
(Geotechnikai Tanszék) 3. helyezett Dr. Strobl András, adjunktus
(Hidak és Szerkezetek Tanszék) 4. helyezett Dr. Juhász Attila, adjunktus
(Fotogrammetria és Térinformatika Tanszék) 5. helyezett Dr. Bögöly Gyula, doktorandusz
(Építőanyagok és Mérnökgeológia Tanszék)
Építőmérnöki Kar legjobban oktató tanszéke OHV díj
1. helyezett Geotechnikai Tanszék
2. helyezett Építőanyagok és Mérnökgeológia Tanszék 3. helyezett Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék
Kinevezések 2012–2013.
Dr. Aszódi Attila, egyetemi tanár
(Természettudományi Kar, Atomenergetikai Tanszék – intézetigazgató NTI) Dr. Babarczy Anna, docens
(Természettudományi Kar, Kognitív Tudományi Tanszék – egyetemi docens) Dr. Halbritter András, docens
(Természettudományi Tanszék, Fizika Tanszék – tanszékvezető) Horváth Miklós, docens
(Természettudományi Kar, Analízis Tanszék – intézetigazgató MI) Károlyi György Zoltán, egyetemi tanár
(Természettudományi Kar, Nukleáris Technika Tanszék – tudományos és nemzetközi dékánhelyettes)
Dr. Mihály György, egyetemi tanár
(Természettudományi Kar, Fizika Tanszék – intézetigazgató FI) Dr. Moson Péter, docens
(Természettudományi Kar, Differenciálegyenletek Tanszék – intézetigazgató MI) Dr. Pesznyák Csilla, docens
(Természettudományi Kar, Nukleáris Technika Tanszék – egyetemi docens) Dr. Simon Károly, egyetemi tanár
(Természettudományi Tanszék, Sztochasztika Tanszék – tanszékvezető) Dr. Szalóki Imre, decens
(Természettudományi Kar, Atomenergetika Tanszék – tanszékvezető)
Kiemelkedő eredményeket elért hallgatók 2012–2013
Kari BME ösztöndíjat nyert hallgatók
Építőmérnöki Kar
Bíbok Attila Bíbok Attila Czoboly Olivér Czoboly Olivér Forgács Tamás Forgács Tamás Gyurkó Zoltán Gyurkó Zoltán Jobbágy Dávid Jobbágy Dávid Juni Ildikó Juni Ildikó Kalicza László Kalicza László Sáfrány József Sajtos Tibor Szabó-Mészáros Marcell
Széles Borbála Tóth Alexandra Vámos Máté János Végh Renáta
Építészmérnöki Kar
Kurucz Attila Minh Duc Nguyen Molnár Bianka Nagy Eszter Nógrádi Ádám Tóth Emese Urbán Erzsébet Vátyi Gergő
Gazdasági és Társadalomtudományi Kar
Baki Mihály Dezső Bali Csaba
Berezvai Szabolcs Berta Katalin Borda Péter Both Soma Buzea Klaudia Czétány László Farkas Patrik Hajdu Dávid Haraszti Péter Hartmann Csaba Horicsányi Krisztina Józsa István Tamás Katona Bálint Kecskés Barnabás Kindrat László Péter Kovács Arnold Kovács Miksa Lipcsei Gábor Lovász Líviusz Lőrincz András Molnár Tamás Gábor Nádai Lilla
Nagy Tibor Nochta Gergő Oravecz Ágnes Ortvein János Péter Pécsi Dénes
Pintácsi Dániel Smeller Teréz Sarolta Somogyi József Szakács József Székely Béla Takács Annamária Tiborcz Lívia Tipary Bence Turcsán Tamás Varga Bálint Varga Eszter Zelei Csenge
Gépészmérnöki Kar
Gyökeres Attila Ádám Gyökeres Attila Kathi Sándor Laczkovszki Ádám Matzon Ákos Nádasi Eszter Náray Szilárd
Pásztorné Pintér Lívia Reguly Ágoston Schum Gergely
Stampfel László Milán Stampfel László Milán Szemesy Balázs Szilágyi Dávid Szilágyi Dávid Talum Fruzsina Tunkli Dániel Kálmán
Vadkerti Árpád Vörös Tünde Vörös Tünde
Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar
Ablonczy Lajos Ádám Zsuzsa Báldi Barnabás Balla Péter Balogh Bianka Barta András Boczor Eszter Bokros Péter Boros Viktor Bortei-Doku Shaun Bóvári Franciska Bozsik Balázs Cseh Tamás Darázsi István Dóber Gábor Dominik Zsolt Domonkos Kitti Domonkos Máté Dudás Ferenc Erdei Zoltán Erdélyi Péter Farkas Ádám Ferencz Marcell Fodor Éva Judit Fölföldi Konrád Greksa Bence Hir Edit
Horváth Nikolett Hubai Zsolt Jurácsik Péter Katona Géza
Kecskeméti Bódog Kersity Milán Kiss Fanni Flóra Koltai Gábor Soma Kóti Dávid
Kovács András Kovács Balázs Kovács Márk Kovács Tamás
Lakatos András Rudolf Lencsés Anna
Lindtner Andor Csaba Lőrincz László
Lövétei István Ferenc Mácsai Domonkos Majkut László Matheser Bálint Medovarszki Zoltán Mentés Dorina Meszarics András Mészáros István Munkácsi Kristóf Nagy Ákos Nagy Gábor Nagy Miklós
Németh Ákos Zoltán Németh Mihály Ország-Sugár Róbert Polgári Dávid
Ravasz Kitti Répási József Révész János Rizmajer Zoltán Román Kata Rumi Zoltán Rupp Ferenc Ádám
Sárosi Soma Sárosi Soma Schmidt Sarolta Somogyi Imre Stefán Péter Strausz Péter Szabó Gábor Tenk Csaba
Tiszai Tibor Gyula Tompos Balázs Tóth Ádám
Tóth Ágnes Mariann Tóth Csilla
Törőcsik Krisztina Udvari Benjámin Varga Balázs László Varga István
Várhelyi Márton Vértesi András Vörös Márton Waszlavik Eszter Zentai Zsófia Zsákai Balázs
Természettudományi Kar
Almády Balázs Babcsány Boglárka Bácsi Marcell Bóka Dávid Bolla Róbert Bunth Gergely Czirók Emese Czopf Anna Czopf Anna Eőry Zoltán Fehér András
Gubicza Ágnes Gubicza Ágnes Guszejnov Dávid Guszejnov Dávid Gyebnár Gyula Héricz Dalma Héricz Dalma Holubecz Judit
Homor Marietta Magdolna Homor Marietta Magdolna Horváth Balázs
Horváth Balázs Horváth László
Hurtony Tamás József Huszti Marcell
Jámbori Attila Jámbori Attila Kómár Anna Kómár Anna Kovács István Lajos Máté Lovas Attila Magyar András Magyarkuti András Magyarkuti András Magyarkuti András Makra Ákos
Markó Zoltán Mátyás Péter Mátyás Péter Molontay Roland Negyedi Milán Németh Hanna Ottilia Papp László
Pásztor Árpád Pásztor Árpád
Priksz Ildikó Sárkány Lőrinc Stipkovits Máté Surányi Olivér Szakadát Sára Szekér Péter Szilvási Tibor Szirmai Péter Szirmai Péter
Torma Lídia Boglárka Tóth Ádám
Tóth Ádám Tóth Annamária Tölgyesi Botond Vágó Tamás Varga Balázs Vécsi István Áron Vécsi István Áron Vida György József Vida György József Virosztek Dániel Virosztek Dániel Zábori Balázs
Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar
Abaháziová Emese Ábrahám Dániel János Ábrányi-Balogh Péter Acosta Ádám Miguel Alekszi Norbert Anton Áron Dániel Bakos László Péter Balogh Anna Balogh Dóra Bana Péter Barta Enikő
Bendes Ábris Ádám Benedek András Berke Barbara Bottka Éva Bianka Bölcskei Adrienn Böttger Éva Viola Dabóczi Mátyás Ekker Tamás Erdélyi Hajnalka Erdős Máté Fazekas Eszter Fejes Balázs Fekete Hella Gubicza Krisztina Halasi Erika Horváthová Tímea Juriga Dávid Kirsch Klára Knorr Gergely Kordisz Virág Kun Dávid Lengyel Ádám Lőrincz László Major Dániel Áron Makkos Eszter Mayer Adrienn Molnár Dóra Molnár Kristóf Nagy Balázs Nagy Dávidné Nagy- Győr László Nagy Szilvia Klára Natkó Márton Németh Csaba Németh Tamás Németh Zsófia
Niyzsnyoszki Zsófia Oláh Márk
Onder Péter Ott Júlia
Óvári László Tamás Pál Dávid Attila
Pálinkás Hajnalka Laura Petri László
Pintér Olivér Péter Pongor Lőrinc Sándor Rácz Ágnes
Reider Hajnalka Saftics András Salamon Bálint Szabó László Szarvas Kata Szécsényi Ágnes
Szigeti Katinka Boglárka Szűcs Rózsa
Tajti Ádám
Telkes József Lőrinc Tinódi Gábor
Tobak Teodóra Tóth Miklós Tamás Vánkos Zsombor Lőrinc Veres-Székely Apor Vincze István Vodicska Barbara Zámbó Dániel Zsidi Katinka
Villamosmérnöki és Informatikai Kar
Ágotai László Anda Géza Pál Auer Dorina Bálint Ferenc Bana Tibor
Bander Gergő Ákos Beluzsár János Benke Tibor Beregszászi Sandra Berghammer Tamás Berki Ramóna Boa Benjamin Borbély Gábor Boros Árpád Búr Márton
Burkodi László Csaba Buzga Viktor
Csatár János Cseppentő Lajos Csőke János Darvas Dániel Dévai Dániel Dovala Rozina Dudás Zsolt Erdei Bence Erdelics Gerzson Farkas Gergely Ferenc Fazekas Gergely Ferenc Fazekas Tibor
Féderer Balázs Fehér Csaba Fülöp Árpád Fülöp Krisztián Garami Tamás
Gazdag András Gócza Gergő Gocs Róbert Gombor Tamás Goretity Dániel Gönczi Tamás Gyurcsán József Hajdu Ákos Hajnal Máté Hámos Gergely Hangácsi Gábor Hangácsi Máté Hesz Viktor Hinel Balázs Hoffmann Péter Horányi Gergő Horváth Bálint Péter Horváth Kristóf Horváth Kristóf Attila Horváth Marcell Ipcsics Bálint Jakabfy Tímea Janega Zoltán Józsa Oszkár Juhász-Nagy János Károly Dóra Kelemen András Kiss Balázs Kis-Tóth Dávid Kocsis Tamás Komoróczy Ágnes
Konnerth Raimund-Andreas Korcsog Bendegúz
Kovács Zsolt Kozaróczy Zsolt Kőkuti András
Kruták László Kurucz Krisztián Kvanduk Bíborka Ládi Gergő Lelkes Bálint Luhály Ádám Magyar András Makkos Miklós Marosi Gergely
Medgyesi Márton Vilmos Medvey Fanni Zsófia Megyeri Csaba Megyesi Dániel Mérész Dániel Merth Attila Mikó László Módly Márk Molnár Vince Nagy Ákos Nagy Árpád Péter Nagy Róbert Nemes Marcell Nyéki Lajos Oláh Ákos Oláh Amanda Oláh Barnabás Orosz Ábel Pácsonyi Imre Palincza Richárd Páni Tamás Papalexisz Petra Papp Szabolcs Pardavi Balázs Peregi Tamás Pulai Gergő Rébék Gábor
Renczes Balázs Retzler András Riedl Tamás Sárközi László Sebők Márton Selymesi Sándor Sik Tamás Dávid Simon Júlia Soltész Balázs Soltész Csaba Sőrés Péter Márk Suri Benedek Szabó Norbert Szabó Szilvia Szabó Tibor
Szakmáry Ferenc Dániel Szalóki Dávid
Szalóki Gábor Szanyi Szabina Szárnyas Gábor Szebeni Szilveszter Szedelényi János Szikszay László Szőke Zsolt Takács Gábor Tóth Tamás Vastag Árpád Vörös Csaba Zsebők Zoltán
Egyetemi BME ösztöndíjat nyert hallgatók
Ábrányi-Balogh Péter VBK
Bendes Ábris VBK
Berke Barbara VBK
Buzea Klaudia GPK
Csala Vilmos GPK
Dávid István VIK
Guszejnov Dávid TTK
Horváth Bálint Péter VIK
Horváth Miklós GPK
Horváthová Tímea VBK
Hurtony Tamás VIK
Józsa Viktor GPK
Kómár Anna TTK
Kőkuti András VIK
Lám István VIK
Lipcsei Gábor GPK
Nagy Balázs VBK
Oravecz Ágnes GPK
Pálinkás Hajnalka Laura VBK
Papp Szabolcs VIK
Pongor Lőrinc VBK
Somos Eszter GTK
Szebeni Szilveszter VIK
Székely Béla GPK
Zábori Balázs TTK
Közösségi ösztöndíjat nyert hallgatók
Albert Anna ÉPK
Almási Anett ÉPK
Andriska Fanni ÉPK
Bagoly Zsófia ÉPK
Bajóczky Zsófia ÉPK Bakos Judit Piroska ÉPK
Balázs Anna ÉPK
Balázs Bálint ÉPK
Bali Zoltán ÉPK
Balla Regina ÉPK
Balogh Anna ÉPK
Balogh Edit ÉPK
Balogh Gergely ÉPK
Balogh Gergő ÉPK
Balogh Máté ÉPK
Balotai Zsuzsanna ÉPK
Bánsági Dávid ÉPK
Bárdos Márton ÉPK
Barna Zsanett ÉPK
Barta Gyöngyi ÉPK
Benedek Dóra ÉPK
Berecz Zsolt Gábor ÉPK
Bereczki Anna ÉPK
Bereczki Kata ÉPK
Berta Zsuzsanna ÉPK
Bihari Ádám ÉPK
Biri Balázs ÉPK
Birtalan Orsolya ÉPK
Blóz Evelin ÉPK
Bódi András ÉPK
Bodnár Ágnes ÉPK
Bognár Tünde ÉPK
Boldizsár Roland ÉPK
Boldizsár Roland Balázs ÉPK
Boór Bernadett ÉPK
Borbás Orsolya ÉPK
Borosnyai Anna ÉPK
Bujdosó Dorottya ÉPK
Búzás Bence ÉPK
Czigány Kata ÉPK
Czina Réka ÉPK
Cziráky Gábor ÉPK
Csákvári Anita ÉPK
Csanádi Tamás ÉPK
Csapó Anna Viktória ÉPK
Csáthy Barnabás ÉPK
Cséplő Attila ÉPK
Cser Petra ÉPK
Cserjés Petra ÉPK
Csiha András ÉPK
Csík Zsolt ÉPK
Csobolya Nóra ÉPK
Csörge Zita ÉPK
Csörge Zsófia ÉPK
Daku Dávid ÉPK
Dávida Eszter ÉPK
Decsi Dániel ÉPK
Dékány Dóra ÉPK
Demeter Balázs ÉPK
Dobos Csaba ÉPK
Dolmány Rita ÉPK
Domján Éva ÉPK
Drotál Diána ÉPK
Dummel Dániel ÉPK
Ébend Katalin ÉPK
Egyed Mónika ÉPK
Eleőd Ákos ÉPK
Engloner Gyöngyvér ÉPK
Eperjesi Rita Zsuzsanna ÉPK
Erdélyi Veronika ÉPK
Falussy Bence ÉPK
Farkas Anna ÉPK
Farkas Péter ÉPK
Farkas Zsolt ÉPK
Fejes Gergő ÉPK
Fekete Zsófi ÉPK
Ferenczi Nóra ÉPK
Fix Dalma ÉPK
Fogarassy Ádám ÉPK
Föglein Dóra ÉPK
Fürtön Balázs ÉPK
Gacsályi Kinga Eszter ÉPK
Ganz Dolfin ÉPK
Gelencsér Júlia ÉPK
Gerják Gábor Péter ÉPK
Gombos Adrienn ÉPK
Grátz Sarolt ÉPK
Győrffy Máté ÉPK
Háda Ádám ÉPK
Hadnagy Dániel ÉPK
Hágen Kata ÉPK
Halász Kitti ÉPK
Halmi Henriett ÉPK
Hamburger Tamás ÉPK
Hartyáni Csenge ÉPK
Hegedűs Andrea ÉPK
Hegedűs Zoltán ÉPK
Heincz Dániel Tamás ÉPK
Hepp Roland ÉPK
Hernády Gergely ÉPK
Holczer Eszter ÉPK
Horóczi Flóra ÉPK
Horváth Gergely ÉPK
Illés Boglárka ÉPK
Imre Katalin ÉPK
Janicsek Nóra ÉPK
Jankus Bence ÉPK
Jankus Bence ÉPK
Jászberényi Tünde ÉPK
Jauernik Zsófia ÉPK
Józsa Katalin ÉPK
Józsa Kati ÉPK
Juhász Ádám ÉPK
Juhász Dávid ÉPK
Juhász Norbert ÉPK
Kaló Fruzsina ÉPK
Karlovecz Ádám ÉPK
Kelemen Krisztina ÉPK
Kelemen Tímea ÉPK
Kendi Bogáta ÉPK
Kerekes Blanka ÉPK
Kéthely Zsuzsanna Erzsébet ÉPK
Kiefer János ÉPK
Kiss Ágnes ÉPK
Kiss Anna ÉPK
Kiss Attila ÉPK
Kiss Dávid ÉPK
Kiss Flóra ÉPK
Kiss Laura ÉPK
Kiss Márta ÉPK
Kiss Stefánia ÉPK
Kiss Zsuzsanna ÉPK
Koronczai Zsófia ÉPK
Kosárkó Klaudia ÉPK
Kosztolányi Enikő ÉPK
Kovács Ádám Tamás ÉPK
Kovács Balázs ÉPK
Kovács Éva ÉPK
Kovács Kata ÉPK
Kovács Máté ÉPK
Kovács Tamás ÉPK
Kovács Viliam ÉPK
Kovacsik Levente ÉPK
Köves Bálint ÉPK
Krauth Veronika ÉPK
Kristóf Imola ÉPK
Krizsó Bernadett ÉPK
Krocskó Krisztina ÉPK
Kropok Alexandra ÉPK
Kulcsár Emese ÉPK
Kulcsár Nóra ÉPK
Kutas Balázs ÉPK
Kutas Balázs ÉPK
Ladjánszky István ÉPK
Lakatos Veronika ÉPK
László Zoltán ÉPK
Lencsés Albert ÉPK
Libertiny Anna ÉPK
Losonczy Anna Kornélia ÉPK
Lovász Dávid ÉPK
Lukács Zsófia Ilona ÉPK
Lukátsi Marcell ÉPK
Madura Fruzsina ÉPK
Magyar Anikó ÉPK
Mándoki Réka ÉPK
Máró Bence Gergő ÉPK
Marsal Béla ÉPK
Márton Viktor Zoltán ÉPK
Máté Albert ÉPK
Máté Balázs ÉPK
Mayer Balázs ÉPK
Mayer Tamás ÉPK
Miklós Bernadett ÉPK
Molnár Ágota ÉPK
Molnár Eszter ÉPK
Molnár Kristóf ÉPK
Molnár Zsanett ÉPK
Muhari Csilla ÉPK
Muszka Rebeka ÉPK
Nácsa Dóra ÉPK
Nagy Bianka ÉPK
Nagy Eszter ÉPK
Nagy Gábor ÉPK
Nagy László ÉPK
Nagy Orsolya ÉPK
Nagy Péter ÉPK
Nagy Stefánia ÉPK
Nagy Tamás Bajnok ÉPK
Németh Adrienn ÉPK
Németh András ÉPK
Némethi Balázs ÉPK
Nikházy Tímea ÉPK
Nochta Tamás ÉPK
Novák Milán ÉPK
Nóvé Valéria ÉPK
Odry Szilvia ÉPK
Oláh Dániel ÉPK Oncsák Zsolt László ÉPK
Ónody Zsófi ÉPK
Orbán Vince ÉPK
Orosz Dorka ÉPK
Orova Renáta ÉPK
Pádár Soma János ÉPK
Pálfi Dániel ÉPK
Pallósi Katalin ÉPK
Pálovics Dalma ÉPK
Papp Julianna ÉPK
Papp Lilla ÉPK
Paskó Norbert ÉPK
Patai Boglárka ÉPK
Pataki Bálint ÉPK
Péntek Ágnes ÉPK
Péteri Zsolt ÉPK
Pethe Ádám ÉPK
Petrás Péter ÉPK
Pintér Éva ÉPK
Plébán Lívia ÉPK
Polonyi Viktor ÉPK
Polonyi Viktor ÉPK
Pomázi Dorottya ÉPK
Póra Csaba ÉPK
Posztós Ágnes ÉPK
Pozsgai Anett ÉPK
Pusztai Anna ÉPK
Pusztai Lilla ÉPK
Rakusz Liza Natasa ÉPK
Rátkai Anna ÉPK
Reider Anita ÉPK
Ruszinkó Roland ÉPK
Samu Tamás ÉPK
Schrancz Mónika ÉPK
Selmeczi Petra ÉPK
Simon Debóra ÉPK
Sípos Éva ÉPK
Somhegyi Balázs ÉPK
Somogyi Adrienn ÉPK
Somsák Tamás ÉPK
Soós Krisztina ÉPK
Soós Tamás ÉPK
Suha Dorottya ÉPK
Szabó Ádám ÉPK
Szabó Anikó ÉPK
Szabó Anna ÉPK
Szabó Attila ÉPK
Szabó Balázs ÉPK
Szabó Boglárka ÉPK
Szabó Péter Róbert ÉPK
Szabó Réka ÉPK
Szabó Zoltán ÉPK
Szalai Attila ÉPK
Szalai Richárd ÉPK
Szalontai Alexandra ÉPK
Szegedi Attila ÉPK
Szeifert Dániel ÉPK
Széles Bernadett ÉPK
Szemes Viktor ÉPK
Szodorai Tímea ÉPK
Szőnyi Péter ÉPK
Szunyoghy Zoltán ÉPK
Szücs György ÉPK
Szűcs Ilona ÉPK
Szűcs Mihály ÉPK
Tácsik Tamás ÉPK
Takács Ákos ÉPK
Takács Tekla ÉPK
Tamási Alexandra ÉPK
Tari Bálint ÉPK
Tibai Vivien Friderika ÉPK
Toma Tibor Tamás ÉPK
Torma Dániel ÉPK
Tóth Ádám ÉPK
Tóth Ágnes ÉPK
Tóth Annamária ÉPK
Tóth Emese ÉPK
Tóth Júlia ÉPK
Tóth Viktor ÉPK
Turóczi Dóra ÉPK
Vágner Bernadett ÉPK
Vaits Zoltán ÉPK
Vajda Zoltán ÉPK
Varga Bianka ÉPK
Varga László András ÉPK
Varga Péter ÉPK
Varga Tímea ÉPK
Verasztó Ágnes ÉPK
Vereb-Dér Anna ÉPK
Vermes Boldizsár ÉPK
Vidák Miklós ÉPK
Viola Krisztina ÉPK
Virág Anett ÉPK
Viszoki Csaba ÉPK
Vízi Kata Veronika ÉPK
Volkov Alexandra ÉPK
Vörös Tímea ÉPK
Závodí Tibor ÉPK
Zelena Réka ÉPK
Zsíros Bence ÉPK
Zsoldos Anna ÉPK
Köztársasági ösztöndíjat nyert hallgatók
Ábrahám Dániel János VBK Ábrányi-Balogh Péter VBK
Andrejszki Tamás KJK
Antali Máté GPK
Bakó Noémi Krisztina GPK
Bali Csaba GPK
Balogh Dóra VBK
Bán Zoltán ÉMK
Bárány Péter VIK
Baranyai Zsolt GPK
Baráth Márta KJK
Beck Zoltán VIK
Bendes Ábris Ádám VBK
Benedek András VBK
Benke Anna ÉPK
Berezvai Szabolcs GPK
Berghammer Tamás VIK
Berke Barbara VBK
Biczó Roland GPK
Blutman Kristóf László VIK Bojtár Márton Gáspár VBK
Bólya Gabriella GTK
Borda Péter GPK
Budai Csaba GPK
Buzea Klaudia GPK
Csatári Tamás VIK
Csató Bertalan GPK
Dabóczi Mátyás VBK Daróczi Gábor Balázs VIK
Darvas Dániel VIK
Dávid István VIK
Duliskovich Annamária ÉPK
Erdei Bence VIK
Fábián Balázs VBK
Farkas István VBK
Farkas Orsolya VBK
Fehértói Judit VBK
Forgács Tamás ÉMK
Futó András GTK
Geleji Magdolna VBK
Gönczi Tamás GTK
Guszejnov Dávid TTK
Gyebrószki Gergely GPK
Gyovai Ágnes GPK
Hegedűs Tamás Zoltán GPK
Hegyfalvi Csilla GPK
Hlinka József KJK
Horányi Gergő VIK
Horváth Anna VBK
Horváth Imola Emese ÉPK
Horváth Miklós GPK
Horváthová Tímea VBK
Hurtony Tamás József TTK
Hüse Dániel VBK
Jámbor Attila VIK
Józsa Viktor GPK
Juhász Zoltán GPK
Juriga Dávid VBK
Karay Gyöngyi ÉMK
Károly Dóra VIK
Katona Géza KJK
Kelemen Zsófia GTK
Keszte István GPK
Kindrat László Péter GPK
Kómár Anna TTK
Kovács Balázs VIK
Kőkuti András VIK
Kun Dávid VBK
Kunsági-Máté Éva VBK
Lajos Máté TTK
Laki Balázs József GTK
Laki Péter Mihály VIK
Lám István VIK
Lehotzky Dávid GPK
Lengyel Gábor ÉMK
Lévai György VBK
Lipcsei Gábor GPK
Lőrincz András GPK
Lőrincz László VBK
Madi Kinga VBK
Magyarkuti András TTK
Major Péter GPK
Maróti Árpád Tamás VIK
Mezei Pál Dániel VBK
Miglász Dániel VIK
Nagy Ákos VIK
Nagy Balázs VBK
Nagy Dávid VBK
Nagy Dávidné VBK
Nagy Enikő KJK
Nagy Eszter ÉPK
Németh Tamás VBK
Novák Dániel GPK
Nyerges László Ádám KJK
Oravecz Ágnes GPK
Palásti Katalin VBK
Pálinkás Hajnalka Laura VBK
Papp Ildikó TTK
Papp László TTK
Papp Szabolcs VIK
Pásztor Árpád TTK
Pásztorné Pintér Lívia GTK
Patocskai Tamás VIK
Peregi Tamás VIK
Rajnai Tamás Róbert VBK
Salánki Ágnes VIK
Salát Zsófia ÉPK
Simon Gergely VIK
Sőreg Krisztina GTK
Szabó Krisztina GTK
Szabó László VBK
Szabó Tamás VIK
Szakadát Sára TTK
Szakáll Brigitta GTK
Szalóki Dávid VIK
Szárnyas Gábor VIK
Szebeni Szilveszter VIK
Szécsényi Ágnes VBK
Szepesházi Attila ÉMK
Szirmai Péter TTK
Szokolovszky Dóra Eszter GTK Szternácsik Klaudia Mária VBK
Szűcs Rózsa VBK
Szűts László ÉMK
Takács Gábor VIK
Takács Judit VBK
Tamási Alexandra ÉPK
Tiborcz Lívia GPK
Tieger Eszter VBK
Tóth Annamária TTK
Turczel Gábor VBK
Turcsán Tamás GPK
Urbán Márton GPK
Vodicska Barbara VBK
Zábori Balázs TTK
Zsámboki Richárd GPK
Vásárhelyi Emlékplakett
Bandula Bence Koprás Márton Márton László Pálfi Gergely Pálfi Gergő Róbert Pintye Bence Varga Károly Vitéz Tamás
Hallgatókért Díj Hallgatókért tagozat
Fekete Dóra ÉMK
Kari sportösztöndíj
Ale Péter VIK
Antal Gabriel VIK
Baksza Ádám GPK
Balázs Lehel GPK
Balázs Péter VIK
Balla Esztella Éva GPK
Bedő Csaba Zoltán GPK
Bézsenyi Gergely GPK
Bocsi Bence Péter GPK
Boda Péter GPK
Csikós Gergő GPK
Dobos Viktor GPK
Dudás Eszter GPK
Elek Ádám VIK
Elek Dávid VIK
Fábián Márk Péter GPK
Fitter Dávid VIK
Herdovics Bálint GPK
Jakab Gergely GPK
Jánossy Bálint GPK
Jezeri András GPK
Józsa Dániel GPK
Kercsó-Magos Zsuzsanna GPK
Kinyik Ádám GPK
Kiss Iván VIK
Kovács Dániel GPK
Major Attila GPK
Murcsik Ferenc VIK
Murcsik Gábor VIK
Német Balázs VIK
Német Roland GPK
Novák Dániel GPK
Pálinkás Ádám VIK
Pilissy Zoltán VIK
Propszt Norbert GPK
Puskás Péter VIK
Sándor Krisztián GPK
Slezsák István VIK
Spéder István GPK
Szénási Dániel VIK
Szijártó András VIK
Takács Bence GPK
Tamás Bence VIK
Tomin Márton GPK
Tóth Zsolt VIK
Kari tanulmányi verseny
Berghammer Tamás VIK
Drótos Péter VIK
Drozdy András VIK
Dudás Zsolt VIK
Garamvölgyi Péter VIK Hegedűs Tamás László VIK
Karkus Péter VIK
Kővágó Zoltán VIK
Ludányi Csaba Balázs VIK
Marussy Kristóf VIK
Palincza Richárd VIK
Pálovics Péter VIK
Papp Pál András VIK
Peregi Tamás VIK
Perjési Gábor VIK
Rácz Benedek György VIK
Sárosi Szabolcs VIK
Szabó Máté VIK
Szentes Péter Zoltán VIK
Szikszay László VIK
Virosztek Tamás VIK
A Kar kiváló hallgatója
Bányai Zsófia GTK
Bakacsi Zoltán VBK
Bendes Ábris Ádám VBK
Bojtár Márton VBK
Dudás Katalin VBK
Guszejnov Dávid TTK
Horváth László TTK
Juriga Dávid VBK
Kirsch Klára VBK
Kirschweng Balázs VBK
Kovács István TTK
Németh Tamás VBK
Pásztorné Pintér Lívia GTK
Virosztek Dániel TTK
Vodicska Barbara VBK
Shay Géza Díj
Kelemen Zsolt VBK
Kunsági-Máté Éva VBK
Doszlop Sándor Díj
Nagy- Győr László VBK
Kari Pro Juvente Díj
Paragi Miklós VBK
Somogyi Sándor Zsolt VBK
Szűcs Rózsa VBK
Jegyzetíró pályázat nyertese
Almády Balázs TTK
In memoriam
Dr. Megyeri Jenő
(1931–2012)
Esztergomban született 1931. október 28-án. Az egyetem elvégzése után a Vasútépítési Tanszéken 1954-től tanársegé- di, 1963-tól adjunktusi, 1967-től docensi, 1980-tól egyetemi tanári beosztásban dolgozott, melyek betöltéséhez előbb 1965-ben kandidátusi, majd 1978-ban a műszaki tudomány doktora fokozatot szerzett. 1991–1997 között a Vasútépítési Tanszék vezetője, 1994–1997 között pedig az Építőmérnöki Kar dékánja volt. 1999-ben Széchenyi Professzori Ösztöndí- jat kapott, 2003-ban vonult nyugállományba.
Az Országos Tudományos Kutatási Alap (OTKA) több kuta- tásának vezetője. Kutatómunkája során többek között a kö- télpályaívek geometriai és erőtani meghatározásával, nagy- sebességű vasúti pálya kialakításának geometriai vizsgálatával foglalkozott. Tíz egyetemi jegyzet mellett öt könyvnek a szerzője, további kilenc könyv társszerzője.
1994–1997 között az Építőmérnöki Szak Habilitációs Bizottságának és Doktori Tanácsának elnöke, továbbá a BME Habilitációs Bizottsága, illetve Doktori Tanácsának tagja volt. 2004- ben a Közlekedési Kar Habilitációs Bizottságának és Doktori Tanácsának, továbbá az Építő- mérnöki Kar Tanácsának a tagja. 2000-ig a Magyar Tudományos Akadémia Doktori Tanácsa 21. szakbizottságának titkára. A Közlekedéstudományi Egyesület Pályaépítési és Pályafenn- tartási Szakosztály társelnöke és a Pályafejlesztési Állandó Bizottság vezetője. Az Európai Vasutas Professzorok Nemzetközi Szervezetének tagja.
Kitüntetései:
Közlekedés Kiváló Dolgozója (1973) Oktatás Kiváló Dolgozója (1976) Építőipari Kiváló Dolgozója (1977)
Kiváló Munkáért Minisztertanácsi kitüntetés (1982) Kiváló Munkáért Miniszteri kitüntetés (1989) Jáky József Díj (1984)
Széchenyi emlékplakett (1995) Mikó Imre Díj (2012)
Dr. Balázs György (1926–2013)
Dr. Balázs György Széchenyi-díjas mérnök, professor emeritus, a műszaki tudomány doktora, Budapest Főváros Díszpolgára 1926. június 24-én született Rábaszentandráson kisparaszti családban. A Pápai Református Kollégiumban 1946-ban érettségizett, majd a Budapesti Mű- szaki Egyetemen 1950-ben szerzett jeles minősítésű híd- és szerkezetépítő mérnöki oklevelet.
1950-ben a II. sz. Hídépítési Tanszékén tanársegédként kezdett dolgozni. A tanszéket 1963- ban kettéosztották, ő az Építőanyagok Tanszékre került. 1963-ban lett kandidátus, 1965-ben nevezték ki docensnek. 1976-ban tanszékvezetőnek választották, amit 65 éves korában, 1991- ben adott át. 1982-ben A betonstruktúra elemzése című értekezésével megszerezte a műszaki tudomány doktora fokozatot. 1984-ben kinevezték egyetemi tanárnak. 70 éves korában ment nyugállományba, de tanszéki és szakirodalmi munkáját azóta is folytatta.
Az oktatókkal szemben támasztott hármas követelményt – legyen jó oktató, jó kutató és jó közéleti ember – Balázs professzor úr élete során mindig teljesítette.
A II. Hídépítéstani Tanszéken az esti és levelező graduális képzésben tartott előadásokat 1956-tól, az Építészmérnöki Kar nappali tagozatán 1964-tól, a szakmérnökképzésben 1961- től. Oktatóként mindig korszerű ismereteket adott át, a kutatni vágyó hallgatókat bevezette a TDK-munkába, ezt hosszú időn át kari és egyetemi szinten is irányította. Kutatóként több pályázaton nyert, így vezette az MTA által gondozott szilárdtestek kutatásán belül a beton makro- és mikroszerkezetére vonatkozó témát, OTKA kutatásokat (betontartósság, kloridion- szennyezés, kloridion megkötő képesség), OMFB pályázaton elnyert kutatásokat (pl. vasbe-
tonszerkezetek légszennyezés okozta korróziója) és az építőipari vállalatokat is rávette arra, hogy a kutatást finanszírozzanak.
Közéleti emberként igen sok testületnek volt aktív tagja, így pl. az MTA Építéstudományi Bizottságának, a MTESZ tagegyesületeinek (ÉTE, KTE, SZTE).
Kiemelkedő szakirodalmi tevékenysége, eddigi élete során 18 egyetemi jegyzetet, 11 könyv- részletet, 13 Mérnöktovábbképző Intézeti jegyzetet és 28 szakkönyvet írt, ezek közül nyolcat az elmúlt öt évben. Könyvei közül világviszonylatban is első volt a Betonszilárdítás (1968) és a Vasbetonelemek kapcsolatai (1977). A Palotás Lászlóval együtt szerkesztett Mérnöki szer- kezetek anyagtana 3. (1980) könyvben 30 ív az ő munkája. Az Építőanyagok praktikumot (1983) ma is sok mérnök használja, mivel az anyagokra vonatkozó vizsgálati és gyakorlati tudnivalókat is tartalmazza. A Beton és vasbeton című könyvsorozatban összefoglalta a beton és vasbeton történetét. 50 éves betonkutatásainak új eredményeit Barangolásaim a betonkuta- tás területén című könyvben (2001) foglalta össze. Dr. Tóth Ernővel szerkesztette a Beton- és vasbeton szerkezetek diagnosztikája I. (1997), II. (1998) című könyveket. Társszerzőkkel (dr.
Kovács Károly, dr. Balázs L. György és dr. Farkas György) írta a Beton- és vasbeton szerke- zetek védelme, javítása és megerősítése című könyvet (1999) és szerkesztette a II. kötetet (2002). E négy könyv egyben tankönyv is. Továbbá könyvet írt nagy elődökről, Mihailich Győzőről és Palotás Lászlóról, immáron négy kötetben tett halhatatlanná sok építőmérnököt a Műegyetemen végzett építőmérnökök és munkásságuk könyvsorozatban. Mindegyik kötet az utóbbi öt évben jelent meg. A Különleges betonok és betontechnológiák sorozat három kötete 2007-ben, 2009-ben és 2010-ben jelent meg, ezekben a különböző betonokat és betontechno- lógiákat és a beton tartósságával kapcsolatos ismereteket foglalta össze.
2012-ben Budapest Főváros Díszpolgárává választotta.
Dr. Balázs György a 85. születésnapján Dr. Lovas Antal dékánnal
(Fotó: Philip János)
Detrekői Ákos
Életének 74. évében elhunyt Detrekői Ákos Széchenyi-díjas magyar geodéta, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, a Budapesti Műszaki és
Gazdaságtudományegyetem volt rektora.
Statisztika
Összesített hallgatói adatok
Felsőfokú szakképzés
Főiskolai szintű képzés
Egyetemi szintű képzés
Alap- képzés
Mester- képzés
Osztatlan képzés
Szakirányú továbbképzés
PHD, DLA képzés
Összesen
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Hallgatók száma 1 2 1548 14314 3455 1106 3060 515 24000
– ebből új belépő (ISCED) 2 4068 185 4253
– ebből államilag támogatott 3 2 361 12038 3177 1072 318 16968
– ebből utolsó éves 4 423 1714 677 27 256 70 3167
– ebből külföldi 5 2 174 596 134 14 17 27 964
– ebből nő 6 379 3521 1085 655 2044 138 7822
Nappali tagozatos (t01, t02) 7 2 1496 14208 3167 1106 34 464 20477
– ebből új belépő (t01, t02) 8 4039 185 4224
– ebből államilag támogatott (t01, t02) 9 2 361 11972 3096 1072 318 16821
– ebből utolsó éves (t01, t02) 10 404 1696 623 27 61 2811
– ebből külföldi (t01, t02) 11 2 173 595 131 14 1 24 940
– ebből nő (t01, t02) 12 360 3494 967 655 29 131 5636
– ebből lakhatási támogatásra jogosult
(t08s06) 13 161 5967 1382 407 263 8180
– ebből kollégista (t08s04) 14 74 2842 769 317 52 4054
– ebből államilag támogatott
kollégista (t08s05) 15 48 2777 767 317 45 3954
Esti tagozat (t01, t02) 16
– ebből új belépő (ISCED) 17 – ebből államilag támogatott 18
– ebből utolsó éves 19
– ebből külföldi 20
– ebből nő 21
Levelező tagozat (t01, t02) 22 52 106 288 848 51 1345
– ebből új belépő (ISCED) 23 29 29
– ebből államilag támogatott 24 66 81 147
– ebből utolsó éves 25 19 18 54 157 9 257
– ebből külföldi 26 1 1 3 9 3 17
– ebből nő 27 19 27 118 376 7 547
Távoktatási tagozat (t01, t02) 28 – ebből új belépő (ISCED) 29 – ebből államilag támogatott 30
– ebből utolsó éves 31 99 99
– ebből külföldi 32 7 7
– ebből nő 33 1639 1639
Összesített kutatói létszám
Kutatók munkaköri bontásban Létszám, fő
Kutatóprofesszor 2
Tudományos főmunkatárs 19
Tudományos munkatárs 47
Tudományos munkatárs doktori 5 Tudományos segédmunkatárs 113
Tudományos tanácsadó 4
Végösszesen 190