1
VERSENYEREDMÉNYEK 2017 2018 OKTV
Filozófia OKTV
Mig András (12.c) 9. helyezett Felkészítő tanára: Kis Attila
Földrajz OKTV
Mozol Kristóf (12.b) 36. helyezett Felkészítő tanára: Várday Gergely
Informatika II. OKTV:
Uzonyi Ákos (12.a) 41. helyezett Felkészítő tanára: Mig Balázsné
Kémia OKTV II. fordulójába jutott:
Debrei Márton (11.a)
Felkészítő tanára: Thuróczy Éva
Latin OKTV
Kalabay László (10.a) 15. helyezett Felkészítő tanára: Kudari Enikő Mocsáry Tamás (11.c) 22. helyezett Felkészítő tanára: Kudari Enikő
Történelem OKTV
Görög Álmos (11.c) 4. helyezett Felkészítő tanára: dr. Kovács Örs Szolláth Nóra (12.d) 30. helyezett Felkészítő tanára: dr. Kovács Örs Tanári kitüntetés
Dr. Kovács Örs tanár úr az OKTV versenyfelkészítéséért „Kiváló versenyfelkészítő”-díjban részesült.
A díjat Maruzsa Zoltán közoktatási helyettes államtitkár, Gloviczki Zoltán, az OH elnöke és Juhász Péter, az Új Nemzedék Központ vezetője adta át.
NEMZETKÖZI TANULMÁNYI VERSENY
2 Bolyai Matematika Csapatverseny Nemzetközi Döntő
5.c csapata 2. helyezett lett
A csapat tagjai: Záborszky Zsófia, Mocsáry András, Polony András, Őri Zsombor Iskolánk csapata képviselte a versenyen Magyarországot.
Felkészítő tanáruk: Valaczka Ágnes
ORSZÁGOS TANULMÁNYI VERSENYEK
Arany Dániel Matematikaverseny Feczkó Ágnes (10.d) 15. helyezett Felkészítő tanára: Rimóczi Anna Tremmel András (9.b) 18. helyezett Felkészítő tanára: Ellenriederné Molnár Éva
Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny, országos döntő Mocsáry András (5. c) 4. helyezett
Felkészítő tanára: Valaczka Ágnes Tremmel András (9. b) 5. helyezett Felkészítő tanára: Ellenriederné Molnár Éva Őri Zsombor (5.c) 20. helyezett
Felkészítő tanára: Valaczka Ágnes
Medve Szabadtéri Matematikaverseny
Medvebocs kategóriában az 5. c csapata 7. helyezett
A csapat tagjai: Mocsáry András (5.c), Polony András (5.c), Őri Zsombor (5.c) Felkészítő tanáruk: Valaczka Ágnes
10. helyezett Varga Mária és Pusztai Rebeka (8.a).
Felkészítő tanáruk: Rimóczi Anna
Abacus Matematikai Lapok matematikai pontversenye
Mocsáry András (5.c) Ezüst fokozatú dicséretet kapott, azaz legalább 90%-os eredményt ért el.
Felkészítő tanára: Valaczka Ágnes
Kalmár László Országos Matematikaverseny Szatmári András (5.c) 35. helyezett
Felkészítő tanára: Valaczka Ágnes
Zrínyi Ilona Matematikaverseny, országos döntő Az 5. osztályosok között:
3 Mocsáry András (5.c) 6. helyezett
Őri Zsombor (5.c) 24. helyezett Felkészítő tanáruk: Valaczka Ágnes
A 9. osztályosok között
Tremmel András (9.b) 16. helyezett Felkészítő tanára: Ellenriederné Molnár Éva
A 12. osztályosok között Uzonyi Ákos (12.a) 25. helyezett Felkészítő tanára: Rimóczi Anna
Uzonyi Ákos 10 éven keresztül minden évben bejutott a döntőbe!
Tanári díjban részesült: Rimóczi Anna és Valaczka Ágnes
Katolikus Iskolák Dugonics András Matematika Versenye Árvay Mátyás (5.b) 3. helyezett
Felkészítő tanára: Ellenriederné Molnár Éva
Bolyai Matematika Csapatverseny (Kárpát-medencei) országos döntő
3-8. évfolyamos kategória 5.c csapata 1. helyezett
A csapat tagjai: Záborszky Zsófia, Mocsáry András, Polony András, Őri Zsombor Felkészítő tanáruk: Valaczka Ágnes
7. évfolyamos kategória 7.b csapata 24. helyezett
A csapat tagjai: Almay Nóra, Binder Barnabás, Semsei Márton, Szabó Gergely Felkészítő tanáruk: Ellenriederné Molnár Éva
12. évfolyamos kategória
12.a „Báthori László” csapat 2. helyezett
A csapat tagjai Simon Zsuzsanna, Gianone János, Panka Zsombor, Uzonyi Ákos Felkészítő tanáruk: Rimóczi Anna
KöMal Levelező Matematikaverseny
Kalabay László jelenleg a 29. (még nincs vége a versenynek) Felkészítő tanára: Auer Tamás
FIZIKA
4 Jedlik Ányos Fizikaverseny
Horváth Domonkos (7.b) 4. helyezett Felkészítő tanára: Csizy Judit
VIII. Kulin György Országos Csillagászati Verseny A „Berenike Haja 137” nevű csapat 1. helyezett
A több iskolából összeállt csapat tagja iskolánkból: Kálmán Lili (7.a) Felkészítőjük: dr. Kálmán József, Csizy Judit, Auer Tamás
TERMÉSZETISMERET
Világjáró HEBE Országos Levelezőverseny Sipos Adrienn, Lengyel Borbála (6.a) 3. helyezett Felkészítő tanáruk: Berzsenyi Eszter
MAGYAR IRODALOM, NYELVTAN
Pázmány Bölcs-Ész Tanulmányi Verseny Schell Réka (11.c) 1. helyezett
Felkészítő tanára: Mihályi Anikó Fejes Annamária (11.c) 2. helyezett Felkészítő tanára: Mihályi Anikó
Irodalom másképp – Országos Aegon-verseny Barcsák Ágnes (11.c) 3. helyezett
Felkészítő tanára: Mihályi Anikó
Greschik Dóra (11.c) különdíjban részesült Felkészítő tanára: Mihályi Anikó
Szivárványhíd HEBE Országos Levelezőverseny
Salacz Flóra, Wertán Blanka, Taczman Flóra (6.a) 1. helyezett Felkészítő tanáruk: Berzsenyi Eszter
„Karjában ringat az erdő” című országos vers-, mese- és prózaíró pályázat Horváth Emma (6.a) 5. helyezett
Felkészítő tanára: Berzsenyi Eszter
TÖRTÉNELEM
5 Országos Középiskolai Problémamegoldó Verseny (OKPV)
A 11.b osztály csapata 3. helyezett
A csapat tagjai: Pallós Anna, Jankovics Ákos, Kerkovits Gergely Felkészítő tanáruk: dr. Kovács Örs
Lakitelki Kárpát-medencei Történelem Verseny
Kuluncsics Réka, Szentkirályi-Tóth Kata, Dauner Domonkos (12.d) 1. helyezett Felkészítő tanáruk: dr. Kovács Örs
Szolláth Nóra (12.d), Müller Réka és Petrik Veronika (12.b) 2. helyezett Felkészítő tanáruk: dr. Kovács Örs
Brandt Eszter, Dobos Laura, Kövesdi Lilla (11.d) 5. helyezett Felkészítő tanáruk: dr. Kovács Örs
Gózon Marcell, Molnár Ábel, Pestality Máté (11.d) 7. helyezett Felkészítő tanáruk: dr. Kovács Örs
Apródi Patrik, Isaák Tamás, Szabó Zalán (11.c) 9. helyezett Felkészítő tanáruk: dr. Kovács Örs
Kosáry Domokos Országos Történelem Verseny 7. osztályos kategóriában
Wertán Brúnó (7.c) 13. helyezett Felkészítő tanára: Simonkay Márton 9. osztályos kategóriában
Herczegh Dóra (8.a) 14. helyezett Felkészítő tanára: Simonkay Márton Boros Benedek (8.a) 24. helyezett Felkészítő tanára: Simonkay Márton
Nagy Imre és kora – országos történelmi emlékverseny Pestality Máté, Gózon Marcell, Dudás Tamás (11.d) 3. helyezett Felkészítő tanáruk: Lakatos Máté
NÉMET NYELV
Mezzofanti Országos Német Nyelvi Verseny Feczkó Ágnes 1. helyezett
Felkészítő tanára: Kollár Andrea Tahi-Tóth Levente 3. helyezett Felkészítő tanára: Kollár Andrea Aszalós Blanka 5. helyezett Felkészítő tanára: Kollár Andrea
6
LATIN NYELV
Arpinói nemzetközi Cicero-verseny (Olaszország) Kijutott diákok:
Endrédy Balázs (11.c)
Felkészítő tanárai: Gáll Zsófia és Paksy Nóra Jankovics Ákos (11.b)
Felkészítő tanára: Kudari Enikő Szabó Zalán (11.c)
Felkészítő tanára: Kudari Enikő
Ábel Jenő Országos Latin Verseny
„Maiores” kategóriában:
Tóth Imola (10.b) 7. helyezett Felkészítő tanára: Kudari Enikő Varga Réka (10.a) 13. helyezett Felkészítő tanára: Kudari Enikő Kalabay László (10.a) 14. helyezett Felkészítő tanára: Kudari Enikő Nardai Anna (9.b) 16. helyezett Felkészítő tanára: Illyés Erika
Fejes Dorottya (9.b) kiemelt dicséret Felkészítő tanára: Illyés Erika
„Minores” kategóriában:
Varga Mária (8.a) kiemelt dicséret Felkészítő tanára: Kudari Enikő Varga Kadosa (8.a) kiemelt dicséret Felkészítő tanára: Kudari Enikő
Horváth István Károly Latin Nyelvi és Ókortudományi Verseny
„Maiores” kategóriában:
Tóth Imola (10.b) 4. helyezett Felkészítő tanára: Kudari Enikő
ZENEI VERSENY
Friss Antal Országos Csellóverseny Ulicsák Zsófia (11.d) 1. helyezett Bognár Domonkos (12.d) 3. helyezett
7 Országos Négykezes Zongoraverseny
Csákay Domonkos (12.a) és Horváth Benedek (12.d) 1. helyezett
FÖLDRAJZ
Földgömb -- középiskolai földrajzverseny 11.d csapata 26. helyezett
A csapat tagjai: Bécsy Katalin és Gózon Marcell Felkészítő tanáruk: Kollár Artúr
Zsebpénzügyes vetélkedő Összetettben 6. hely: 12.c csapata
A csapat tagjai: Maráczi Marcell, Lukács Patrik és Tűű András Felkészítő tanáruk: Kollár Artúr
A Pénzsztár – országos pénzügyi versenyen a 12. c csapata (12.c) 5. helyezést ért el
A csapat tagjai: Szalai Máté, Tűű András, Maráczi Marcell, Lukács Patrik Felkészítő tanáruk: Kollár Artúr
BUDAPESTI TANULMÁNYI VERSENYEK
Zrínyi Ilona Matematika Csapatverseny, budapesti döntő 5.c csapata 1. helyezett
A csapat tagjai: Mocsáry András, Őri Zsombor, Christ Miranda 9.b csapata 1. helyezett
A csapat tagjai: Tremmel András, Hajder Kinga, Rábai Márton 10. évfolyam csapata 1. helyezett
A csapat tagjai: Sólyomvári Katalin (10.b), Nagy Boldizsár (10.b), Feczkó Ágnes (10.d)
Zrínyi Ilona Matematikaverseny, budapesti döntő Mocsáry András (5.c) 1. helyezett
Felkészítő tanára: Valaczka Ágnes Őri Zsombor (5.c) 3. helyezett Felkészítő tanára: Valaczka Ágnes Tremmel András (9.b) 1. helyezett Felkészítő tanára: Ellenriederné Molnár Éva Sólyomvári Katalin (10.b) 1. helyezett Felkészítő tanára: Kőszeghyné Keresztes Éva Nagy Boldizsár (10.b) 2. helyezett
8 Felkészítő tanára: Kőszeghyné Keresztes Éva
Feczkó Ágnes 3. helyezett Felkészítő tanára: Rimóczi Anna Uzonyi Ákos (12.a) 1. helyezett Felkészítő tanára: Rimóczi Anna
Varga Tamás Matematikaverseny döntőjébe jutott Árvay Hanna (8.a)
Felkészítő tanára: Rimóczi Anna Ittzés Klára (7.c)
Felkészítő tanára: Auer Tamás
NyelvÉsz, fővárosi verseny Szász Vince (5.a) 2. helyezett Felkészítő tanára: Szőnyi Gergely
KERÜLETI TANULMÁNYI VERSENYEK
Kazinczy „Szép magyar beszéd" verseny kerületi döntő Zsigmond Anna (5.a) 1. helyezett
Országos Német Nyelvi Verseny, kerületi forduló Ittzés Klára (7.c) 1. helyezett
Felkészítő tanára: Berzsenyi Eszter
Kerületi rajzverseny
Dunay Réka 7.a 1. helyezett Örkényi Fruzsina 6.b 1. helyezett
„ÚJBUDA KINCSEI" újbudai helyismereti verseny
Seres Lilla (8.b) csapatával 2. helyezést ért el, és különdíjat nyert.
ISKOLAI VERSENYEK
9
MAGYAR NYELV ÉS IRODALOM
Szép Magyar Beszéd háziverseny Zsigmond Anna 1. helyezett
Iskolai szavalóverseny 5-6. évfolyam
Vatamány Miron (5.b) 1. helyezett Székely Koppány (5.b) 2. helyezett Lovasi Zille (5.b) 3. helyezett
7-8. évfolyam
Pusztai Rebeka (8.a) 1. helyezett
9-12. évfolyam
Hegyessy Luca (10.d) 1. helyezett
Güttler Emma (11.c) megosztott 2. helyezett Ungvári Botond (10.a) megosztott 2. helyezett
Iskolai mesemondó verseny
Tóth Nóra (6.b) megosztott 1. helyezett Perczel Mátyás (5.b) megosztott 1. helyezett Szarka Veronika (5.a) megosztott 2. helyezett Zsigmond Anna (5.a) megosztott 2. helyezett Csubák Szonja (6.a) megosztott 3. helyezett Szász Vince (5.a) megosztott 3. helyezett Balás Borbála (5.b) megosztott 3. helyezett
TÖRTÉNELEM
Mansfeld Péter Emlékverseny
Farkas Levente és Görög Álmos 1. helyezett Felkészítő tanáruk: dr. Kovács Örs
Brandt Eszter és Dobos Laura 2. helyezett Felkészítő tanáruk: Lakatos Máté
Oláh Gergely és Ungvári Botond 3. helyezett
10 Felkészítő tanáruk: dr. Kovács Örs
Magyarország a kereszténység védőbástyája – a Hunyadiak kora, történelmi háziverseny Dabóczi Réka, Babos Dóra, Nényei Julianna (10.d) megosztott 1. helyezett
Görög Álmos, Kárpátfalvi Imre, Endrédy Balázs (szóbeli döntőn nem vett részt) (11.c) megosztott 1.
helyezett
Egyed Márton, Ailer Vince, AlmássyÁron (9.b) 2. helyezett
NEM TANTÁRGYI VERSENYEK
Ószövetség a képzőművészetekben 9-10. évfolyam
Somogyi Ábel (9.a) 1. helyezett
Zápori-Regenhart Miklós (10.d) 2. helyezett Domokos András (10.d) 3. helyezett
11-12. évfolyam
Lábady Leó (12.d) 1. helyezett Varga Sebestyén (12.a) 3. helyezett
Szijjártó Magdaléna (11.b), Pallós Anna Lídia (11.b), Németh Dániel Zsolt (11.b) különdíj
Iskolai könyvtárhasználati verseny (REJTVÉNY – CSÜTÖRTÖK) Puskás Botond (5.b) 1. helyezett
Kovács Bernadett (5.b) 2. helyezett Rábai Márton (9.a) 2. helyezett
Molnár Phaedra Édua (5.b) 3. helyezett Botyánszki Liliána (5.b) 4. helyezett Benedek-Sároncsi Zsolt (9.a) 5. helyezett Hajder Kinga (9.d) 6. helyezett
Koroknai Mónika (9.d) 7. helyezett Smithing Fanni (9.d) 8. helyezett